Obilježen Dan civilne zaštite

U okviru obilježavanja 1. marta, Međunarodnog dana civilne zaštite i Dana civilne zaštite FBiH u organizaciji Općine Tešanj, u srijedu, 2. marta, ispred Vatrogasnog doma Tešanj održana je svečanost kojoj su osim članova Općinskog štaba CZ prisustvovali predstavnici organizovanih struktura civilne zaštite, direktor Kantonalne uprave civilne zaštite ZDK i mediji. Prisutnima su se prigodnim govorom obratili komandant Općinskog štaba CZ Suad Huskić, načelnik Štaba CZ Mensur Saletović i direktor Kantonalne uprave civilne zaštite ZDK Džavid Aličić. U svojim obraćanjima prisutnima su čestitali 1. mart – Dan nezavisnosti BiH i Dan civilne zaštite, te se zahvalili svim članovima struktura civilne zaštite na dosadašnjem učešću u provođenju mjera zaštite i spašavanja. Istakli su važnost Civilne zaštite u okviru ukupnog sistema zaštite i spašavanja, te istakli potrebu i opredjeljenost za budućim opremanjem struktura civilne zaštite.

Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Jelah, koje kroz Službu zaštite od požara, kao organizovanu strukturu Civilne zaštite učestvuje u sistemu zaštite i spašavanja, ovom prilikom je uručeno vatrogasno vozilo za čiju nabavku je sredstva izdvojila Kantonalna uprava CZ ZDDK i Općina Tešanj.