Obavijest – sadnja voćnjaka

Služba za finansije i ekonomiju općine Tešanj obavještava sve poljoprivredne proizvođače sa područja općine Tešanj koji planiraju podići voćnjak u jesen 2010. ili u proljeće 2011.godine, te za iste aplicirati na poticajna sredstva-federalni poticaj, da su prema Uputstvu o izmjenama  i dopunama Upustva za ostvarenje novčanih podrški u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji, obavezni izvršiti prijavu sadnje voćnjaka.

Prijava sadnje voćnjaka se podnosi Ministarstvu za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Ze-Do kantona i to, za jesenju sadnju do 15.novembra 2010.godine a za proljetnu sadnju do 20. januara 2011.godine.

Zainteresovani, se za sve dodatne informacije mogu obratiti u službu za finansije i ekonomiju, kontakt osoba- Tamara Turkić.

POMOĆNIK OPĆINSKOG NAČELNIKA
Hamzalija Hojkurić, dipl.ecc.