Obavijest pčelarima

Obavještavamo pčelare sa područja općine Tešanj, upisane u Registar pčelara i pčelinjaka FBiH, da su shodno odredbama Pravilnika o pčelarstvu („Službene novine FBiH“ br:31/18), obavezni u periodu od 15.04.2022. do 15.05.2022. godine ažurirati podatke u Registru pčelara odnosno izvršiti prijavu brojnog stanja pčelinjih zajednica.

Upis u Registar pčelara i pčelinjaka FBiH i ažurirani podaci u Registru pčelara su preduslov za ostvarivanje prava na novčani poticaj za pčelinje zajednice.

Obrazac prijave za upis u Registar pčelara i upis promjena u Registru možete preuzeti u nadležnoj Općinskoj službi koja vodi registar ili na:

Obrazac za upis-brisanje podataka

Obrazac za promjenu podataka u Registru

Za sve dodatne informacije možete se obratiti telefonom na broj: 032 653 915, kontakt osoba Tamara Turkić.