Obavijest o edukaciji UNDEF projekta i poziv za edukaciju

poveća izlazak mladih i žena birača na izbore, obezbijedi ravnopravna zastupljenost žena i muškaraca u svim dijelovima izbornog procesa i poveća transparentnost finansijskih izvještaja političkih stranaka.
Projekat se odnosi na Izborni zakon BiH, Zakon o finansiranju političkih stranaka i Zakon o ravnopravnosti spolova, s namjerom da aktuelnošću navedenog zainteresira širi krug lica, s obzirom da će naredne 2008. godine biti provedeni lokalni izbori.
Projekat će realizirati Regionalni treneri za provođenje UNDEF projekta Drago Despotović iz Doboja i Smajo Ćeman iz Tešnja.
Edukacija o projektu će se realizirati za općinu Tešanj dana 18.12.2007. godine (utorak) u sali Općinskog vijeća Tešanj s početkom u 16,30 sati.
Općinska izborna komisija Tešanj ima obavezu da pruži pomoć u realizaciji edukacije pomenutog projekta, te poziva sve političke stranke na području općine Tešanj da obezbijede najmanje po desetak svojih aktivista da prisustvuju edukaciji, a posebno potencijalne članove biračkih odbora za lokalne izbore, kojima će sigurno ova vrsta edukacije biti iznimno korisna.
Općinska izborna komisija, takođe, poziva: Općinskog načelnika, vijećnike Općinskog vijeća, općinske službenike, članove nevladinih organizacija, kao i građane općine Tešanj, da uzmu svoje učešće u realizaciji navedenog projekta.

S poštovanjem,

PREDSJEDNIK OIK