Napravljena česma Mahnetica u Novim Miljanovcima

Voda Mahnetica iznosio 5 200 KM, a sredstva su izdvojena iz Budžeta mjesne zajednice, odnosno dobrovoljnih priloga mještana. U drugoj fazi, fazi dovoda vode do česme, utrošeno je 3 500 KM, gdje su sredstva izdvojena iz Budžeta općine Tešanj. Treću fazu čini konačna izgradnja dvije česme koja je koštala 6 000 KM, a za ovu završnu fazu mještani su također dali svoj doprinos izdvajajući minimalne priloge. Ukupna sredstva na ovom projektu iznose 14 700 KM, ne uključujući radnu snagu. Voda je pitka i jedna je od najčišćih voda na ovom području, te je prošla sve hemijske i bakteriološke analize. Česme imaju poseban značaj za mještane jer je ovaj kraj oskudan sa pitkom vodom pa im voda najviše služi za piće, kazao je Enes Kruško. Dodao je da postoji i anegdota među mještanima koja kaže:Svaka djevojka koja dođe u ovo mjesto i napije se vode tu se i zadrži.