Muftija zenički posjetio Tešanj

Muftija zenički hfz. dr. Mevludin ef. Dizdarević posjetio je Općinu Tešanj i sastao se sa Općinskim načelnikom Suadom Huskićem. Sastanku je prisustvovao i Glavni imam Fuad ef. Omerbašić. Tokom sastanka razgovarano je o poplavi koja je pogodila ovo područje u petak 23. augusta 2019. godine u večernjim satima, a u kojoj je poplavljeno oko 220 domaćinstava i privrednih objekata.

Muftija je iskazao svoju solidarnost sa ljudima čija su imanja pogođena poplavama, te istakao da je Islamska zajednica u BiH već pružila određenu pomoć u vidu prehrambenih paketa, kao i da će, u skladu sa svojim mogućnostima, u narednom periodu pomoći u normalizaciji života na ovom području.

Nakon sastanka u Općini Tešanj, Muftija je sa Općinskim načelnikom i Glavnim imamom posjetio poplavljena područja.