Kuća za porodicu Sejfudina Dugalića

NHU OSLONAC je drugog dana Bajrama organizovalo predaju novoizgrađenog objekta RVI Sejfudinu Dugaliću u Medakovu. Nosioci aktivnosti je organizacija RVI, odnosno Benjamin Preldžić. OSLONAC je u ovaj projekat uključen kao sufinansijer i do sada je od strane Oslonca obezbjeđen materijal u vrijednosti od 5.162,50 KM i 10.000,00 KM. U ovim sredstvima je učešće uzela i Općina Tešanj sa 5.000,00 KM.
Pored OSLONCA, u finansiranju ovog projekta učestvovalo je i Ministarstvo za boračka pitanja ZDK sa sredstvima u iznosu od 15.000,00 KM.
Predaji objekta su prisustvovali Općinski načelnik, Ministar boračko-invlaidske zaštite u Vladi ZDK, pomoćnik Općinskog načelnika za boračko-invalidsku zaštitu, Benjamin Preldžić, savjetnik Općinskog načelnika za boračke populacije, predsjednici Skupštine i Savjeta NHU OSLONAC, članovi, te porodica Dugalić.
Ključeve porodici je uručio Općinski načelnik.