Javni poziv start-up kompanijama u poljoprivredno-prehrambenom sektoru u BiH

U okviru projekta EU4AGRI, objavljen je Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava u svrhu podrške start-up kompanijama u poljoprivredno-prehrambenom sektoru u Bosni i Hercegovini, kroz koji će Evropska unija omogućiti razvoj preduzetničkih ideja, kroz sveobuhvatni paket tehničke i finansijske podrške.

Na ovaj Javni poziv moći će se prijaviti fizička lica, te samostalni preduzetnici/obrti, i preduzeća koji su registrovani manje od godinu dana prije objave ovog Javnog poziva i bave se preradom poljoprivrednih proizvoda i/ili primarnom poljoprivrednom proizvodnjom u BiH.

Sredstva podrške po jednoj prijavi mogu iznositi od 20.000 KM do 80.000 KM a krajnji rok za prijavu  na Javni poziv je 17. februar 2023. godine, do 15:00 sati

Promocija Javnog poziva će se raditi putem društvenih mreža i realizijom infosesija u nekoliko gradova u BiH.

Za sve informacije, svi zainteresirani mogu pristupiti Javnom pozivu putem oficijelne web stranice projekta https://eu4agri.ba/