Izvršena predaja prijavnih listova za K.O. Jablanica

Nakon što je prihvatila i ovjerila ispravnost svih izrađenih prijavnih listova za K.O. Jablanica Služba za katastar, urbanizam i imovinsko – pravne poslove Općine Tešanj dostavila je Zemljišnoknjižnom uredu Općinskog suda u Tešnju iste na daljnje postupanje u projekta harmonizacije podataka – usklađivanja podataka zemljišne knjige sa podacima katastra zemljišta. Izradu prijavnih listova za navedenu katastarsku općinu radile su firme Gauss d.o.o. Tuzla, Trafficon d.o.o. Odžak i Geobiro d.o.o. Konjic.

Nakon završetka ove faze slijedi faza uspostave, o čemu će vlasnici i posjednici nekretnina u navedenoj katastarskoj općini, kao i druga zainteresovana lica biti blagovremeno obaviješteni javnim pozivom.

Okončanjem projekta harmonizacije podataka zemljišne knjige sa podacima katastra zemljišta će, u konačnici kao rezultat imati identično stanje u ovim evidencijama.