Čestitka u povodu 4. aprila – Dana otpora općine Tešanj fašizmu

Nema slikeČestitku građanima uputili su predsjedavajući Općinskog vijeća i Općinski načelnik. Prenosimo je u cjelosti.

U povodu 4. aprila – Dana otpora općine Tešanj fašizmu upućujemo iskrene čestitke građanima općine Tešanj, i ponosno podsjećamo na naš historijski kontinuitet u borbi za dobro a protiv zla. Sjećanje na 4. april nas prvo podsjeća na one koji su položili svoje živote u odbrani Bosne i Hercegovine braneći svoju domovinu, porodicu i naše vrijednosti. Stoga ih se sjećamo s tugom i ponosom, odajući priznanje njihovim porodicama na žrtvama koje su podnijeli. Priznanje odajemo svim učesnicima odbrane Bosne i Hercegovine kroz njenu historiju, a posebno živim braniocima u periodu 1941-1945 te 1992-1995.

PREDSJEDAVAJUĆI OPĆINSKOG VIJEĆA

Vedran Kaser, dipl. ing. inf. teh.

OPĆINSKI NAČELNIK

Fuad Šišić, dipl. ing. maš.