Ambasadorica Republike Francuske posjetila Tešanj

Ambasadorica Francuske u Bosni i Hercegovini NJ.E. Christine Toudic boravila je danas u zvaničnoj posjeti općini Tešanj i ovom prilikom se susrela sa Općinskim načelnikom Suadom Huskićem.

Ovo je prva posjeta Ambasadora Francuske općini Tešanj u posljednjih nekoliko godina. Tokom sastanka razgovarano je o mogućnostima ekonomske saradnje tešanjskih kompanija sa kompanijama iz Republike Francuske. Sastanak je iskorišten i za razgovor o drugim temama – evropskoj perspektivi BiH, NATO-u, odlasku mladih, rekao je Općinski načelnik.

Nakon što sam pročitala članak o tešanjskoj firmi Artisan koja svoje proizvode izvozi i u Francusku, odlučila sam posjetiti Tešanj. S obzirom da je veoma mali broj francuskih firmi zastupljen u BiH, cilj mi je da na što bolji način predstavim BiH i da francuski investitori dođu i investiraju u Bosni i Hercegovini, naglasila je Ambasadorica Francuske u BiH.