Ambasador Republike Azerbejdžan u Bosni i Hercegovini posjetio Tešanj

Ambasador Republike Azerbejdžan u Bosni i Hercegovini NJ.E.Vilayat Guliyev sa saradnicima boravio je danas u zvaničnoj posjeti općini Tešanj i ovom prilikom se susreo sa Općinskim načelnikom Suadom Huskićem. Bila je ovo prilika da se Ambasador upozna sa Tešnjom i privrednim potencijalima, a razgovarano je i o mogućnostima saradnje. Sastanku je prisustvovao i direktor Agencije za razvoj općine Tešanj TRA.

Cilj današnje posjete je jačanje ekonomske saradnje Azerbejdžana i Bosne i Hercegovine, kao i razgovor o zajedničkim interesima, naglasio je Ambasador Republike Azerbejdžan u Bosni i Hercegovini NJ.E.Vilayat Guliyev.

Ovo je prva posjeta Ambasadora Azerbejdžana općini Tešanj. Tokom sastanka razgovarano je o privrednim i turističkim potencijalima, kao i o mogućnostima saradnje Tešnja sa gradovima u Republici Azerbejdžan, rekao je Općinski načenik Suad Huskić.