Ambasador Kraljevine Norveške posjetio općinu Tešanj

Općinski načelnik Fuad Šišić danas je u radnu posjetu Tešnju primio njegovu ekselenciju Ambasadora Kraljevine Norveške u BiH Jana Braathu sa saradnicima. Sastanku su prisustvovali predsjedavajući Općinskog vijeća Vedran Kaser, direktor Agencije za razvoj Hilmo Perčo, te privrednici Kasim Kotorić, direktor Pobjede i Ibro Omerbašić, direktor firme Tešanjski dijamant. Nakon uvodnog sastanaka i prezentacije potencijala općine Tešanj i predstavljanja Agencije za razvoj, delegacije su razgovarale o mogućnostima privredne saradnje dvije zemlje, kao i mogućnostima podrške izgradnji infrastrukture – zgrada Biblioteke u Tešnju. Prilikom ove posjete, delegacija Ambasade Kraljevine Norveške je u društvu predstavnika lokalne vlasti obišla Trg Gazi Ferhat-bega i Stari Grad u Tešnju.