Aktivnosti MDGF projekta na Gradini

U petak 27.08.2010. godine, delegacija iz Zavoda za zaštitu spomenika FBiH je posjetila lokalitet Stari Grad-Gradina gdje se realizuju radovi na rekonstrukciji lokaliteta Krnja kula. Ova aktivnost se realizuje kroz MDGF projekat kojeg implementira općina Tešanj. Uz podršku MDGF projekta prostor Krnje kule će biti priveden konačnoj namjeni na način opremanja multifunkcinalnog prostora u skladu sa standardima koji su propisani za nacionalne spomenike. Goste su primili Doc.dr. Ismar Alagić, općinski koordinator MDGF projekta i Suad Huskić, pomoćnik općinskog načelnika u čijoj nadležnosti su svi radovi na rekonstrukcije lokaliteta Stari Grad-Gradina. U susretu sa predstavnicima općine Tešanj i izvođača radova sa predstavnicima Zavoda za zaštitu spomenika odato je priznanje za stepen realizacije radova i razgovarano o narednim aktivnostima na rekonstrukciji Gradine. Ovim putem u ime općine Tešanj želimo još jednom iskazati zahvalnost MDGF projektu koji je prepoznao naše napore u očuvanju kulturno-historijske baštine i kroz navedeni projekat finansijski podržao realizaciju aktivnosti koje provodi općinska uprava u Tešnju.