Neosnovani napadi SBiH na Općinskog načelnika

galerijaOpćinski načelnik je djelimično informisao javnost putem e-biltena, pisanog letka kao i na sjednici Općinskog vijeća Tešanj o nelegitimnim i nelegalnim aktivnostima Stranke za BiH u pogledu blokada projekata iz sredstava od privatizacije. Posljednjim saopćenjem za javnost, Stranka sa BiH ide korak dalje, napada neosnovano Općinskog načelnika i tako se pokušava opravdati u mjesnim sredinama gdje je davala obećanja. Istina je da bi danas na općini Tešanj imali više od milion maraka otvorenih radova i uvedenu građevinsku operativu da nije bilo blokada Stranke za BiH u procesu korištenja sredstava koja pripadaju općini Tešanj iz kantonalnog i federalnog budžeta. Umjesto toga, mi danas imamo tek početak javne nabavke.
Općinski načelnik vodi aktivnosti u skladu sa zakonom, instrukcijama viših nivoa vlasti i štiti interes općine Tešanj u cjelini i svih njenih građana. Općinski načelnik će iskoristiti sve ovlasti da zaštiti instituciju lokalne izvršne vlasti od neprimjerenog djelovanja općinske organizacije Stranke za BiH, nanošenja štete i širenju konfuzije među građanima općine Tešanj.