Održan sastanak radne grupe za toplifikaciju

Danas je održan sastanak radne grupe za toplifikaciju i energetsku efikasnost općine Tešanj. Sastanak je vodio vođa tima za razvoj općine Tešanj Doc.dr.Ismar Alagić, a prisustvovali su i članovi radne grupe direktor Toplane Tešanj, Sejdo Plančić,  savjetnik Općinskog načelnika Husein Galijašević i vlasnik firme TERMOteh-Tešanj Senudin Ibrahimkadić. Doc.dr. Ismar Alagić je upoznao prisutne sa razlozima formiranja radne grupe i uspostavljenim kontaktima sa inostranim institucijama koje su iskazale interesovanje za saradnjom na području toplifikacije i energetske efikasnosti. Na sastanku je odlučeno da se pristupi pripremi projektovanja centralnog daljinskog sistema toplifikacije prioritetnih područja na općini Tešanj. Radna grupa je zaključila da se pokrenu aktivnosti na pripremi projektnih podloga za izradu projektnog zadatka, uspostavi kontakata sa potencijalnim partnerima na izradi projekta i preispitivanju mogućnosti kandidovanja projekta na raspoložive domaće i EU-fondove.