Posjeta delegacije REZ Agencije

Delegacija REZ Agencije predvođena Marelom Zdenac, Menadžerom za Strateško planiranje je posjetila općinu Tešanj. U delegaciji REZ Agencije su još bili Envera Sajević, Finansijski menadžer i Mirko Čičak, Analitičar. Goste je primio Doc.dr. Ismar Alagić, savjetnik Općinskog načelnika i Vođa općinskog tima za razvoj zajedno sa saradnicima. Na sastanku su uzeli učešće predstavnici NVO sa područja općine Tešanj koji posjeduju ranije kontakte i saradnju sa REZ Agencijom. Tokom sastanka razmatrana je mogućnost saradnje između REZ Agencije i općine Tešanj na projektima koji bi se kandidovali na pozive IPA CBC HR-BiH i IPA CBC Adriatic. Potom je razgovarano o programima edukacije koje bi REZ Agencija organizovala za potrebe općine Tešanj i NVO u području pripreme projekata prema zahtjevima Europske komisije, kao i o unapređenju saradnje na kompletiranju MEP baze podataka i Digitalnom portalu za promociju MSP. U ime općine Tešanj Doc.dr. Ismar Alagić je iskazao bezrezervnu opredijeljenost za saradnjom na projektima od zajedničkog interesa i podršku REZ Agenciji u njihovim aktivnostima.