Posjeta predstavnika MDP inicijative

U petak 27.08.2010. godine, Bogdan Nikolić, predstavnik MDP Inicijative, Centar za menadžment, razvoj i planiranje iz Doboja posjetio je općinu Tešanj. MDP inicijative su partneri SNV na implementaciji projekta Lokalizacija EU. Gosta je primio Doc.dr. Ismar Alagić, općinski koordinator projekta sa saradnicima g. Huskićem i gđom. Handžić koji su uključeni u navedeni projekat. Tokom sastanka je bilo razgovora o dosadašnjim efektima implementacije projekta u području Strateškog planiranja, kao i pripremama za praktični dio radionice u okviru koje je potrebno preispitati stepen usaglašenosti procesa Strateškog planiranja koji se realizuje u općini Tešanj sa odrednicama Metodologije za integrirano planiranje lokalnog razvoja-miPRO. Od strane predstavnika općine Tešanj izneseni su brojni prijedlozi koji bi trebali pomoći dodatnom unapređenju projekta. Bogdan Nikolić je istakao priznanje općini Tešanj za aktivno učešće u okviru projekta Lokalizacija EU i postignute rezultate u području integriranog planiranja lokalnog razvoja.