Obnova povratničkih kuća na području općine Tešanj

Općinski načelnik Fuad Šišić i Ministar za ljudska prava i izbjeglice Safet Halilović danas su uručili ključeve za pet obnovljenih povratničkih kuća Srba na području općine Tešanj. Radi se o dvije kuće koje su rađene iznova (Vojko Bugarinović – Bobare i SimoTodorović – Raduša) i tri rekonstruisane (Milan Bibić – Blaževci, Jovo Bugarinović – Vrela i Risto Ristić – Rosulje).

Za obnovu ovih kuća, iz Fonda za povratak, Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH izdvojilo je 100 hiljada maraka, dok je Općina Tešanj sredstvima iz budžeta finansirala troškove objave javnog poziva, projektovanje i reviziju projekata, kao i troškove nadzora.

U posljednje tri godine Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine izdvojilo je 153 miliona maraka za ove namjene, kazao je Ministar Halilović.

Zadovoljan sam što je i ovaj projekat bez problema i u predviđenom roku uspješno priveden kraju, kazao je referent za povratak u Općini Tešanj Đorđo Ristić.

Izvođač radova, kao najpovoljnije ponuđač na javnom pozivu je firma MC Gradnja iz Bosanskog broda.