Potpisani ugovori o stipendiranju studenata iz reda boračkih populacija

Danas su u Sali Općinskog vijeća Tešanj potpisani ugovori o stipendiranju studenata iz reda boračkih populacija. Ugovor su potpisali Ministar za boračka pitanja ZDK, Sejad Nalić i 109 studenata sa područja općine Tešanj, koja su ostvarila pravo na stipendiju. Studentima se u ime Općine Tešanj obratio Općinski načelnik Fuad Šišić i naglasio kako obrazovanje mladima treba biti prioritet, jer su obrazovani ljudi oslonac u budućnosti. Obrazovanje je jedan od najvažnijih segmenata našeg društva i Vlada ZDK svake godine izdvaja veća sredstva za ovu namjenu, kazao je Ministar Sejad Nalić. U studijskoj 2009-2010. godini u Budžetu Kantona izdvojena su sredstva u ukupnom iznosu od 1.300.000,00 KM za stipendiranja 1200 studenata sa područja ZDK.