Otvoren 6. Sajam privrede – Biznis 2010. Tešanj

U Sportsko-rekreativnom centru u Tešnju svečanim presijecanjem vrpce danas je otvoren 6. Sajam privrede Biznis 2010. Tešanj. Sajam su ovorili premijer ZDK Miralem Galijašević i Općinski načelnik Fuad Šišić. U svom obraćanju Općinski načelnik je posebno naglasio visok stepen znanja i vještina, te inovativnost i poduzetnost tešanjskih privrednika kao važan preduslov za pozicioniranje na tržištu. Na 6. Sajmu privrede Biznis 2010. izlaže 113 domaćih izlagača i devet firmi sa inostranim kapitalom. Predstavnici Općine Tešanj ove godine su na Sajmu privrede za sve posjetitelje i građane prezentirali nove usluge koje pruža općinska administracija – Call centar 72, provjera statusa predmeta putem SMS-a što je prvi korak ka elektronskoj upravi.
Cilj ovog Sajma u budućnosti je postizanje prvo balkanskog, a onda i evropskog značaja, kazao je predsjednik Udruženja privrednika Izudin Turkeš.
Inače, Sajam privrede će trajati do nedjelje, 25. aprila 2010. godine.