U okviru Sajma privrede održan Okrugli sto

U okviru 6. Sajma privrede Biznis 2010. Tešanj danas je održan Okrugli sto na kojem su učestvovali privrednici sa područja općine Tešanj. Sastanku su prisustvovali, ispred Vlade ZDK ministri Mirsad Šaranović i Fahrudin Omerhodžić, ispred Općine Tešanj predsjedavajući Općinskog vijeća Vedran Kaser i Općinski načelnik Fuad Šišić, predsjednik Privredne komore ZDK Šefkija Botonjić. Općinski načelnik je u svom izlaganju istakao male firme kao pozitivan primjer razvoja biznisa, te naglasio značaj administracije u formiranju i uređenju novih privrednih zona. Ministri su u ime premijera ZDK kazali kako Vlada ZDK konstantno radi na osiguravanju povoljnog ambijenta za razvoj biznisa. Nakon izlaganja, privrednici su iskoristili priliku da porazgovaraju sa predstavnicima lokalne i kantonalne vlasti o konkretnim problemima sa kojima se susreću.