Potpisan Ugovor za izgradnju poslovno-stambenog objekta Katanga

Općinski načelnik Fuad Šišić i vlasnik firme Hrvić gradnja Vahdet Hrvić danas su potpisali ugovor o Izgradnji poslovno-stambenog objekta zv. Katanga. Ovo je treći projekat koji Općina Tešanj realizuje u saradnji sa privatnim partnerima – prošle godine potpisani su ugovori sa firmom Farex za projekat Musala i firmom BOSS za otvaranje ljetne bašte na Starom gradu. Na ovaj način Tešanj će dobiti novi izgled na samom ulazu u grad – Vrata Tešnja, ali i moderan poslovno-stambeni objekat, kazao je Općinski načelnik.  Prema potpisanom ugovoru, firma Hrvić gradnja dužna je do kraja 31.12.2011. godine završiti gradnju zgradu i vanjsko uređenje. Naš cilj je da Tešanj dobije jedan ljepši izgled grada, ali i da uposlimo što veći broj ljudi, kazao je Vahdet Hrvić. U narednom periodu općinska administracija će biti angažovana na daljem uređenju Tešnja – Vrata 2, odnosno izradu Projekta izgradnje nove autobuske stanice.