Stručno predavanje: ratarstvo, povrtlarstvo, voćarstvo i plastenička proizvodnja

Održano stručno predavanje njihove primjene.
Najveću pažnju prisutnih izazvalo je predavanje o plasteničkoj proizvodnji koju je prezentovao dipl.ing. Dalibor Dončić, voditelj predstavništva Syngente u BiH.
Veliki broj prisutnih proizvođača, imali su priliku interaktivno učestvovati na predavanju, te dobiti odgovore na sva njihova pitanja.
Proizvođačima se obratio i dipl.ing.agr. Muharem Mulabdić iz Jelaha, koji je okupljenima donio i ekskluzivnu
vijest o osnivanju Udruženja poljoprivrednih proizvođača općine Tešanj, pod nazivom AGRA Tešanj – Jelah.
Skupu su između ostalih prisustvovali i delegacija općine Tešanj, MZ Jelah, Agencije za razvoj TRA Tešanj, MKF Mikra, UG Zdrava hrana Gradiška, OZZ Eko produkt Derventa, NVO Povratak selu Bronzani Majdan.