Press konferencija

Općinski načelnik sa saradnicima danas je organizovao press konferenciju za lokalne medije. Ovom prilikom istaknute su dvije stvari:
1. Općina Tešanj je prva među općinama donijela javne kriterije za prijem radnika u javne ustanove i preduzeća čiji je osnivač Općina. U okviru zakonom predviđene procedure, sada su utvrđeni lokalni propisi koji sprečavaju rodbinske, prijateljske i političke urgencije kao ključni uticaj na prijem radnika u javnoj administraciji.
2. Općina Tešanj je odlučila pomoći proces registracije birača u Srebrenici. Općina Tešanj je izdvojila 10.000,00 KM kao podršku onima koji će se registrovati kako bi motivirala građane Srebrenice koji danas žive na mnogim drugim mjestima da se registruju za naredne lokalne izbore u Srebrenici. Srebrenica je moralna obaveza svakog čovjeka koji razlikuje zlo i dobro, poručio je Općinski načelnik.